Procesy budowlane i spory nieruchomościowe a ADR

-

Location: Siedziba BPCC, ul. Zielna 37, Warszawa

Belgijska Izba Gospodarcza wraz z Międzynarodowym Centrum Mediacji (MCM) zapraszają na spotkanie poświęcone mediacji w procesach budowlanych
i sporach nieruchomościowych.

Firmy budowlane są winne innym przedsiębiorstwom 2,2 miliarda złotych - informuje Krajowy Rejestr Długów (KRD). Według KRD, spółki z tej branży nie radzą sobie ze spłatą zadłużenia, a zaległości wciąż rosną. Są to zazwyczaj długi stwierdzone już tytułem wykonawczym (wyrokiem, nakazem zapłaty). Do tychże długów trzeba doliczyć także koszty pośrednio z nimi związane takie jak utracony wskutek sporów biznes, czy koszty obsługi niniejszych sporów. Branża nieruchomości to bowiem biznes, w którym niemalże każdy konflikt wiąże się z ogromnymi kosztami biznesowymi i finansowymi.

Proces sądowy niszczy nie tylko istniejącą relację biznesową, ale i wprowadza element niepewności trwający niejednokrotnie kilka lat, którego obsługa generuje dodatkowe (nieraz nieprzewidywalne) koszty.

Jak temu zapobiec? Jak ograniczyć koszty rosnących lawinowo sporów w tej branży?

Na te i inne pytania odpowiemy podczas spotkania, w którym zaprezentowane zostaną alternatywne metody rozwiązywania konfliktów (ADR) w branży nieruchomościowej.

Spotkanie adresowane jest do:
•    członków zarządów i właścicieli firm sektora nieruchomości,
•    menedżerów odpowiedzialnych za planowanie kosztów i budżety,
•    prawników wewnętrznych przedsiębiorstw branży nieruchomości.

Prowadzący:
Dr Ewelina Stobiecka, inicjator i koordynator Międzynarodowego Centrum Mediacji przy Izbach Gospodarczych, radca prawny, partner zarządzający w Kancelarii Taylor Wessing w Warszawie, członek Zespołu ds. Prawa Gospodarczego przy Ministrze Inwestycji
i Rozwoju

Spotkanie będzie prowadzone w języku polskim i jest bezpłatne dla firm zrzeszonych w Belgijskiej Izbie Gospodarczej oraz zaproszonych gości.

Prices

Participation as Price PLN net
Member Free of charge
Non-Member Free of charge
Other Free of charge

Registration form

What is the sum of 9 and 7?

Go back

Platinum Members

Gold Members

Silver Members