Kompetencje miękkie „soft skills” prawnika a procedury ADR

-

Narzędzia pomocne prawnikowi w skutecznej mediacji

Alternatywne metody rozwiązywania sporów wymagają od prawnika nie tyle wysoko specjalistycznej wiedzy prawniczej, co raczej umiejętności biznesowego myślenia kategoriami klienta z pominięciem własnego interesu stricte ekonomicznego. W takim bowiem schemacie myślowym, cel działań prawnika polega na jak najszybszym i najbardziej efektywnym rozwiązaniu problemu, co wymaga dobrania odpowiednich narzędzi. 

Mediacja gospodarcza jako jedna z alternatywnych metod rozwiązywania konfliktów wymaga od prawnika wielu tzw. „miękkich” umiejętności, których niejednokrotnie im brak. 

Mając na uwadze ostatnią nowelizację Kodeksu Postępowania Cywilnego oraz nowe wyzwania procesowe związane chociażby z trwającą pandemią, znaczenia i szczególnej wagi nabierają alternatywne metody rozwiązywania sporów, które wymagają właśnie od prawników szczególnych umiejętności.

Jakie umiejętności są tu kluczowe? Jak skutecznie poprowadzić mediacje?

Na te i inne pytania odpowiemy podczas spotkania, które poprowadzi certyfikowany mediator gospodarczy wspólnie z coach’em biznesowym. 

Spotkanie adresowane jest do:

  • członków zarządów i właścicieli firm podejmujących strategiczne decyzji dotyczące sporów w biznesie i metod ich rozwiązywania,
  • prawników wewnętrznych przedsiębiorstw,
  • prawników praktyków.

Prowadzący: Dr Ewelina Stobiecka, koordynator MCM, radca prawny Taylor Wessing Warszawa oraz Izabela Salicka, mediator MCM, coach businesowy i facylitator dialogu, Reflesja.eu

Czas trwania spotkania: ok. 2 h.

Język spotkania: polski.

Registration at bbc@belgium.pl until 24.02.2021 5:00 PM. 

 

Prices

Participation as Price PLN net
Member Free of charge
Non-Member Free of charge
Other Free of charge

Go back

Platinum Members

Gold Members

Silver Members